Aksident në Elbasan, treni përplas motorin

schedule11:05 - 4 Janar, 2018

schedule 11:05 - 4 Janar, 2018

Drejtuesi i një motori është ne gjendje të rëndë pasi u përplas me njëmakinë. Aksidenti ndodhi në kryqëzimin e Unazës tek Rruga e Trenit. Nuk dihen rrethanat, por paraprakisht thuhet se motori tentoi të parakalonte me shpejtësi makinën, e cila e goditi. I dëmtuari u dërgua në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë, kurse drejtuesi i makinës u shoqërua në polici për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./abcnews.al