Aksident në Elbasan, shoferi i “Benz-it”godet këmbësorin dhe largohet

schedule18:58 - 12 Qershor, 2020

schedule 18:58 - 12 Qershor, 2020

Një aksident ka ndodhur në lagjen “Kongresi” të Elbasanit. Njoftohet se një makinë tip “Benz” ka përplasur një këmbësor 60-vjeçar. Ky i fundit thuhet të jetë një roje pallati në ndërtim.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja, ndërsa i lënduari është dërguar për ndihmë mjekësore.

Po punohet për zbardhjen e ngjarjes si dhe gjetjen e drejtuesit të mjetit që shkaktoi aksidentin. /abcnews.al/