Aksident i trefishtë në Elbasan-Bradashesh, plagosen dy persona, makinat bëhen copash

schedule15:33 - 19 Qershor, 2021

schedule 15:33 - 19 Qershor, 2021

ELBASAN- Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh.

Gazetari i ABC, Aldo Kozarja raporton se si pasojë e këtij aksidenti dy persona kanë mbetur të plagosur.

Në aksident janë përfshirë tre makina, një “Benz”, një “Audi” dhe një mjet tjetër tip “Toyota”. Siç shihet nga pamjet e siguruara nga ABC, makinat kanë marrë dëmtime të mëdha, ndërsa “Audi” ka përfunduar jashtë rrugës  në një kanal.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse, ambulanca dhe policia. Një grup hetimor po punon për të zbardhur shkaqet e aksidentit. / abcnews.al/