Aksident i rëndë në Belsh, humb jetën 15-vjeçari

schedule15:57 - 20 Qershor, 2022

schedule 15:57 - 20 Qershor, 2022

Një aksident i rëndë me pasojë vdekje e një të mituri ka ndodhur në aksin  rrugor “Belsh-Kuçovë”. Burime nga policia bëjnë të ditur se fshatin Marinës, shtetasi T. N., 34 vjeç, duke drejtuar një automjet, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin O. M., 15 vjeç dhe pasagjer në motomjet shtetasin K. P., 15 vjeç, të dy banues në Belsh.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit, 15-vjeçari, O.M. Ndërsa pasagjeri tjetër, gjithashtu 15 vjeç  ndodhet në spitalin e Elbasanit, nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i policisë.

Elbasan/Informacion paraprak

Më datë 20.06.2022, rreth orës 14:30, në aksin rrugor “Belsh – Kuçovë”, në fshatin Marinës, shtetasi T. N., 34 vjeç, duke drejtuar një automjet, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin O. M., 15 vjeç dhe pasagjer në motomjet shtetasin K. P., 15 vjeç, të dy banues në Belsh.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit, shtetasi O. M, ndërsa pasagjeri në motomjet, shtetasi K. P ., ndodhet në Spitalin Kirurgjik të Elbasanit, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

/abcnews.al