Ada Gurra: “La boheme”, opera që motivon çdo artist

schedule22:00 - 12 Mars, 2019

schedule 22:00 - 12 Mars, 2019

Regjisorja Ada Gurra në një intervistë për ABC News zbulon detajet e konceptit të operas “La boheme”. Pas 9 vitesh punë në Teatrin e Operas dhe Baletit  si asistent regjisore i besohet  realizimi i produksionit të përmasave të mëdha. Gurra thotë me bindje se kjo vepër e Pucinit  është motivuese për çdo artist që mos të heqë dorë nga ëndrra./abcnews.al