Abuzimi me pronat, vetëdorëzohet futbollisti i Vllaznisë

schedule13:19 - 4 Prill, 2018

schedule 13:19 - 4 Prill, 2018

Një 59-vjeçar që dyshohet se ka përfituar tokë në kundërshtim me ligjin në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin është vënë në pranga nga Policia e Lezhës. I arrestuari është Zef Gjini, banues në lagjen “Nënë Tereza” Lezhë.

Ndërkohë që është vetëdorëzuar në polici futbollisti i Vllaznisë, Renato Malota, edhe ky përfitues toke në Shengjin. Ndaj Gjinit dhe Malotës, Gjykata e Lezhës ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest me burg” pasi akuzohen për falsifikim dokumentesh.

Nga operacioni “Ranishtja 4” deri tani janë ndaluar 16 persona dhe janë ende në kërkim 7 persona të tjerë. /abcnews.al