Abedin Oruçi u përplas me policinë, 6 të arrestuar dalin para Gjykatës

schedule14:49 - 14 Janar, 2021

schedule 14:49 - 14 Janar, 2021

Gjashtë personat e arrestuar për ngjarjen e ndodhur para dy ditësh në Kukës dalin sot para Gjykatës.

Gjyqtar i çështjes është Florim Demollari dhe prokuror Rita Gjati, Edmond Karriqi si edhe Enkeleda Hoxha.

Lexo edhe: Policia e Kukësit njoftim zyrtar për ngjarjen me Oruçin: 6 të arrestuar dhe 5 të proceduar

Ish-kreu i Kukësit Abedin Oruçi u përplas me policinë momentin që shkuan për ta arrestuar .

Por uniformat blu kanë hasur rezistencën e Oruçit i cili u arratis nga vendi i ngjarjes.

/abcnews.al/