A e dini pse gratë e familjes mbretërore mbajnë gjithmonë një çantë si zarf?

schedule20:10 - 29 Nëntor, 2021

schedule 20:10 - 29 Nëntor, 2021

Historitë me mbretëresha dhe princesha janë të preferuarat e të gjitha vajzave. Sidomos nëse ato përmbajnë edhe modë! Dihet që honoraret janë gjithmonë të veshur me shumë elegante dhe na bëjnë përshtypje me aksesorët dhe veshjet e tyre shik.

Një nga kodet bazë, por edhe të çuditshme të veshjes së femrave që i përkasin familjeve mbretërore është se ato (pothuajse) gjithmonë mbajnë një lloj të caktuar çante.

Edhe kjo nuk është gjë tjetër veçse çantë e njohur si zarf. Por pse princeshat i kanë gjithmonë bashkë këto çanta në daljet e tyre publike?

Ne zbuluam se ka dy arsye kryesore.

Në veçanti, Princesha Diana përdorte çantat e saj për të mbuluar dekoltenë sa herë që dilte nga makina, nëse kjo ishte mjaft zbuluese.

Arsyeja e dytë është pak më shumë këmbësore. Kate Middleton shpesh e mban çantën me zarf përpara me të dyja duart. Është një mënyrë e shkëlqyer për të shmangur shtrëngimet e shumta dhe të lodhshme të duarve.

Mbajeni gjithmonë çantën me njërën ose të dyja duart. Është justifikimi i përsosur kur shtrëngimet e shumta të duarve janë të lodhshme!

Përjashtim, natyrisht, është mbretëresha Elizabeth, e cila zakonisht mban çantën e saj famëkeqe, me të cilën i dërgon mesazhe sekrete shoqëruesve të saj.

Kur flet me dikë dhe ndërron dorën me të cilën mban çantën, do të thotë se me mirësjellje dëshiron të largohet. Gjithashtu, kur dëshiron të largohet për darkë, thjesht vendos çantën në tavolinë!/abcnews.al