A do të jetë Pogba në Katar 2022? Trajneri i “Gjelave” jep lajmin e rëndësishëm

schedule17:56 - 8 Gusht, 2022

schedule 17:56 - 8 Gusht, 2022

Paul Pogba u rikthye me shumë bujë te Juvenuts pas aventurës disa vjeçare te Manchester United.

Rikthimi i tij u shuajt shumë shpejt pasi ai pësoi një dëmtim të rëndë për të cilin do të mungojë gjatë. Trajneri  i kombëtares francize, Deschamps ka dhënë një lajm të mirë për tifozët e Francës.

“Ne po flasim për futbollistë tepër të kërkuar dhe me eksperiencë të madhe. Është e rëndësishme që ata të jenë të pranishëm në Botëror, por kurrë nuk jemi të sigurt. Natyrisht që jam në kontakt të vazhdueshëm me Pogba. Pjesmarrja e tij në Kupën e botës nuk është fare në diskutim”, u shpreh trajneri./ h.ll/abcnews.al