9 shenja që tregojnë se jeni zyrtarisht në një marrëdhënie

schedule22:36 - 11 Prill, 2021

schedule 22:36 - 11 Prill, 2021

Ju mund të dilni me këtë person për një kohë të gjatë, duke e quajtur njëri-tjetrin ëmbëlsira, duke u parë pothuajse çdo ditë, por duke mos pranuar zyrtarisht që jeni së bashku.

Besoni apo jo, ju dhe i dashuri juaj jeni ajo që ne e quajmë një marrëdhënie. Këtu janë shenjat zbuluese!

Ju nuk e pastroni shtëpinë tuaj sa herë që do të vijë

 

Ju nuk bëheni më histerikë edhe nëse i dashuri juaj vjen në shtëpinë tuaj pa paralajmërim. Sigurisht që ju interesoni për rregullësinë, por mos u frikësoni nëse për shembull lavamani ka pak më shumë sesa enët e pista normale ose nëse shtrati juaj është i rregulluar. Në çdo rast, nuk ka asnjë arsye për ta hedhur poshtë, pasi ajo përsëri thith përsëri!

Ju dini gjithçka për familjen dhe miqtë e tij

Edhe për ata që nuk i keni takuar. Keni thënë aq shumë për jetën tuaj saqë tani e dini kush është tezja e çmendur e familjes dhe kush është xhaxhai i saj i dashur ose shoqja më e mirë e fëmijërisë.

Ju lini gjëra të vogla në shtëpinë e njëri-tjetrit

Ju keni lënë furçën tuaj të dhëmbëve dhe disa të brendshme në banesën e tij dhe ai i ka furçat e dhëmbëve dhe këpucët e palestrës në tuajat. Dhe aspak!

Ky siklet nuk ekziston më në ngjarjet shoqërore

Ju e dini atë moment duhet të prezantoni dikë me të cilin po dilni por nuk dini si ta telefononi sepse është akoma mjaft herët. Nuk ka më këto fraza si “Epo … kjo ο është eee .. ne nuk jemi akoma saktësisht … por… eee”. Pas shumë përpjekjesh ju e rekomandoni atë thjesht me emër.

Miqtë tuaj e thërrasin me emrin e tij të vërtetë

Dhe jo nën pseudonimin e tij. Pranoje! Ajo që bëri Carrie në Sex and the City dhe e quajti “Mr. Big ”i dashuri i saj për gjashtë sezone të tëra, ne të gjithë e bëjmë. Kur ata më në fund e thirrën atë John, atëherë ata ishin zyrtarisht së bashku. Kështu që sapo pseudonimi “bie”, një çift është zyrtarisht së bashku.

Ju shoqëron në dasma dhe pagëzime

Ju as nuk keni pse t’i kërkoni që t’ju shoqërojë në një dasmë në të cilën jeni të ftuar sepse e vërteta është se ai është gjithashtu i ftuar!

Mirupafshim grim

Ju nuk ndjeni më nevojën për të mbajtur produkte kozmetikë në çantën tuaj sa herë që shkoni në shtëpinë e të dashurit tuaj, as vraponi për në tualet për tu freskuar kur jeni jashtë së bashku. Në çdo rast, ka raste të panumërta kur ajo nuk është zgjuar dhe është hutuar.

Flini bashkë pa bërë seks

E vërteta është se gjatë herës së parë të një marrëdhënieje, “gjumi i përbashkët”, çdo përqafim dhe çdo puthje të çon në seks. Por tani që e dini se keni bërë seks mahnitës së bashku, ju mund të flini së bashku pa patur nevojë të bëni seks dhe kjo është fantastike!

Ju nuk e krahasoni atë me asnjë ish

Jo vetëm që pushoni së krahasuari, por as nuk përmendni ish-in tuaj dhe marrëdhëniet që keni pasur në të kaluarën, edhe kur thashethemet me të dashurat tuaja. Urime, ky djalë i ri të ka marrë mendjen!/abcnews.al