60 vite histori e Ansamblit Kombëtar vjen në një mbrëmje gala

schedule16:25 - 10 Nëntor, 2017

schedule 16:25 - 10 Nëntor, 2017

60 vjetori i Ansamblit Popullor do të kremtohen përmes një mbremje gala në Teatrin Kombëtar. Drejtori artistik i këtij Ansambli, Gerti Druga, thotë se repertori do të jetë gjithëpërfshirës. Nuk do të mungojnë as të ftuarit specialë, mes të cilëve valltarja emblemë e këtij ansambli Lili Cingu apo dhe këngëtarja e shquar Merita Halili. Por, Druga premton edhe të tjera surpriza./abcnews.al

 

https://youtu.be/BGpHLN97WEo