5 truket e grimit që duhet të dini

schedule17:47 - 23 Nëntor, 2020

schedule 17:47 - 23 Nëntor, 2020

Ka shumë për të mësuar në lidhje me grimin. Nëse jeni ende një fillestare, këtu janë 10 sekretet kryesore të përbërjes që çdo grua duhet të dijë.

Lëkura si foshnjë

Ju jeni lodhur nga make up-i që tregon se lëkura juaj është e pabarabartë dhe e panatyrshme. Për tu dukur me shkëlqim dhe të freskët, sekreti qëndron në mënyrën e vendosjes së make up-it. Përhapni sasinë që dëshironi dhe lyejeni zonën. Kjo teknikë e bën më të lehtë aplikimin e pluhurit dhe skuqjes që do të aplikoni më vonë, ndërsa lëkura juaj duket e shëndetshme.

Qerpikët

Ato gra që kanë qerpikë të trashë dhe të gjatë nuk kanë nevojë për një ton bojë për vetulla për të dalë në pah. Por nëse keni qerpikë shumë të shkurtër, sigurohuni që të përdorni bojë për vetulla për më pak se një muaj. Artistja e kanalit Kara Yoshimoto këshillon: “Shkundni bojë për vetulla mirë dhe filloni ta aplikoni atë nga jashtë dhe lart. Truku për qerpikët natyrale seksi është të keni një bazë të trashë në bazën e qerpikëve, në krahasim me skajet e trasha. ”

Faqet ngjyrë kajsi

Ngjyra rozë natyrale në faqe është më e freskët dhe e freskët për pamjet tuaja verore. Drejtori artistik i ndërmarrjes kozmetike Revlon, Gucci Ëestman, sugjeron: “Zgjidhni një skuqem të butë me pjeshkë të artë për të ndriçuar fytyrën tuaj. Përziejeni me krem ​​hidratues dhe vendoseni përzierjen në faqet tuaja. ”

Sytë e relaksuar

Rrathët e errët jo vetëm që e bëjnë lëkurën të duket e lodhur, por edhe prishin tërë fytyrën. Për t’u dukur të relaksuar dhe të freskët edhe pas një nate në natë, zbatoni këshillat e make up artist nga Bobbi Broën: “Përgatitni zonën e syve me një krem ​​hidratues për sytë që do të përthithet shpejt. Vendosni një korrektor që është dy nuanca më të lehta se toni i lëkurës tuaj për të mbuluar tonin e purpurt të lëkurës nën sy. Në fund, rregulloni zonën e syve me një hije të butë të verdhë ose bezhë pluhur për të mbajtur efektin më gjatë dhe për të parandaluar rrudhat. ”

Buzë joshëse

Nuk ka asgjë më joshëse sesa një grua që nuk ka frikë të guxojë dhe të mbështesë një buzëkuq të kuq të guximshëm në buzët e saj. “Një ngjyrë e ngrohtë dhe e kuqe e buzëve duhet të jetë në çantën e çdo gruaje”, thotë artisti i përbërjes së L’Oréal Collie Strong. “Filloni të bëni skicën me një laps buzësh shumë të mprehtë në të njëjtën ngjyrë si buzëkuqi juaj. Kështu që siç e shprehni, buzëqeshni pak në mënyrë që lapsi të përhapet më mirë. Pastaj me një furçë vendosni një sasi të buzëkuqit tuaj përgjatë buzëve. Nëse bëni një gabim me pak fshehës mund ta fshini. l.k/abcnews.al