Kjo është tendenca e grimit që duhet ta provoni këtë verë

schedule16:08 - 17 Maj, 2022

schedule 16:08 - 17 Maj, 2022

Me afrimin e verës, energjia jonë po rritet gradualisht. Ndërsa hyjmë në një sezon më argëtues dhe të gjallë, pamjet që preferojmë në grimin tonë marrin gjithashtu një stil më të ndritshëm. Po sikur t’i hidhni një sy dukjeve të grimit që duhet të provoni këtë verë?

Një tendencë e kësaj vere është “dekorimi” i penelit. Hiqni dorë nga peneli klasik dhe eksperimentoni me aksesorë të vegjël vezullues si Gigi Hadid. Duke e mbajtur grimin e syve shumë minimal, mund ta çoni pamjen tuaj në një tjetër dimension me vizatime të vogla artistike.

Tendencat e grimit që duhet të provoni këtë verë - 1


Tendencat e grimit që duhet të provoni këtë verë - 2

Tendencat e grimit që duhet të provoni këtë verë - 3

Tendencat e grimit që duhet të provoni këtë verë - 5

Tendencat e grimit që duhet të provoni këtë verë - 7

Tendencat e grimit që duhet të provoni këtë verë - 8