5 raste të reja me Covid dhe 1 viktimë në Maqedoninë e Veriut

schedule15:12 - 23 Qershor, 2021

schedule 15:12 - 23 Qershor, 2021

Gjatë 24 orëve, në Maqedoninë e Veriut një person ka humbur jetën nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 2, 466 teste të realizuara, 5 raste kanë rezultuar pozitivë për Covid.

Ndërsa Instituti i Shëndetit Publik raportoi se 8 pacientë e kanë fituar betejën me Covid në 24 orë.

Sakaq numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 5,478 persona./i.k/abcnews.al/