5 modele flokësh që mund të bëni nëse mbani beretë

schedule15:31 - 21 Nëntor, 2021

schedule 15:31 - 21 Nëntor, 2021

Sa më e ulët të jetë temperatura, aq më shumë duhet të vishemi më ngrohtë, nga lart deri te thonjtë. Vendosni aksesorët që mund të mbajmë në kokë si kapele apo beretë kapele. Ku “thonj”, vishni doreza, por edhe çorape.

Edhe padyshim, dimri është koha e përkryer për të shijuar të gjitha llojet e aksesorëve. Nuk do të zgjerohem për pjesën tjetër, do të qëndroj në beretë. Sepse janë aq elegante dhe praktike sa është e vështirë të mos biesh në dashuri me to me shikim të parë! Ato ju mbajnë ngrohtë në ditët më të ftohta, duke ofruar pamje elegante pa mundim. Veç kësaj, nuk i kemi lidhur rastësisht me stilin e thjeshtë të francezëve.

Më e mira; Një beretë mund të përmirësojë edhe një ‘look casual’, por edhe t’ju “mbulojë” në një ditë të keqe flokësh.

Edhe çfarë më mirë, nëse keni vendosur ta vishni në kokë, për ta kombinuar me një model flokësh ndryshe nga ajo e zakonshme? Ju zgjidhni beretën, ne vendosim modelin e flokëve në çdo rast . Shikoni më poshtë pesë modele flokësh të thjeshta që mund të bëni dhe t’i jepni një ajër parizien look-ut tuaj.

Modele flokësh që mund të bëni duke veshur beretë:

Me valëzime të lëshuara në fund të flokëve tuaj

Me një topuz balerine tërësisht të lëmuar anash

Me balluke perdesh. Stili i fundit i vajzave franceze!

Me gërsheta anash

Vendosni një beretë me flokë “kornizë”, duke sjellë një ajër më parizien

/abcnews.al