Grabitje spektakolare në Elbasan, biznesmenit i marrin makinat dhe kasafortën

schedule15:36 - 23 Tetor, 2017

schedule 15:36 - 23 Tetor, 2017

Nje grabitje e madhe ka ndodhur oreve te para te mengjezit ne qytetin e Elbasanit. Sipas informacionit qe abcneës ka siguruar, nje biznesmeni te njohur te ketij qytetit i kane marre te gjitha makinat dhe kasaforten.  Policia dyshon se ngjarja ka qënë e mirëorganizuar dhe e menduar deri në detaje. Grabitësit kanë mundur të futen në banesën e biznesmenit duke hapur derën kryesore, kurse çelësat e makinave i kanë marrë në tavolinat e paradhomës. Ne shtepi ka patur edhe pjestare te familjes por asnje prej tyre nuk ka degjuar levizjet e grabitesve