4-vjeçarja me Sindromën Down bëhet modele, i thanë se nuk do të kishte një jetë normale

schedule15:10 - 13 Shkurt, 2020

schedule 15:10 - 13 Shkurt, 2020

Cara Brown u diagnostikua me Sindromen Down,e njohur edhe si trisomia 21 – e cila është një çrregullim gjenetik i kromozomit që shkakton vonesa zhvillimore dhe intelektuale – vetëm disa orë pas lindjes së saj.

Lajmi erdhi si një traumë për prindërit, Meryn, 37 vjeç, dhe Duncan, 40 vjeç, të dy nga Chesham-Buckinghamshire.

 

 

Skanimi gjatë shtatëzanisë tregonte që shanset ishin shumë të vogla që foshnja të kishte Sindromën Down.

Ata u zemëruan pa masë kur mjekët u thanë që vajza e tyre do te kishte probleme gjatë gjithë jetës, përfshirë problemet e zemrës.

Por nëna e dy fëmijëve, Meryn, tha që Cara po ja del për mrekulli madje ajo po vazhdon për modeling./abcnews.al