4 + 1 këshilla bukurie vetëm për vajzat

schedule19:46 - 10 Tetor, 2021

schedule 19:46 - 10 Tetor, 2021

A jeni një vajzë që pëlqen të kujdeset për veten?

A jeni të lumtur që merrni fletëpalosje dhe kudo që të qëndroni dhe kudo që të jeni, që t’ju kërkohen këshilla bukurie?

A jeni vajza në kompani e cila do të jetë e para që do të provojë trendet e reja në lidhje me trajtimet e fytyrës dhe trupit?

Atëherë, po!

Po lexoni artikullin e duhur, atë që me 4 + 1 sekrete bukurie do t’ju ​​ndihmojë të ruani pamjen tuaj të mrekullueshme:

Mos e neglizhoni kremin tuaj mbrojtës nga dielli

Miqtë tanë, dermatologët, na thonë të vëmë krem kundër diellit çdo ditë !

Edhe ata vazhdojnë, duke theksuar se kremi i mësipërm nuk ka stinë, kështu që nëse e vishni vetëm gjatë verës, bëni një gabim të madh që në afat të gjatë do t’ju ​​“kushtojë” lëkurës.

Kujdesuni për bërrylat tuaj

Gënjeshtrat e këqija, thembrat dhe bërrylat janë dy fusha për të cilat shumë gra neglizhojnë të kujdesen.

Por ju nuk duhet sepse nga njëra anë ka pika që nëse lihen pa mbikëqyrje për një kohë të gjatë, janë të shëmtuara, nga ana tjetër, ato gjithashtu kanë nevojë për hidratim të rregullt!

Në mënyrë ideale, ekspertët rekomandojnë lyerjen me çdo vaj para se të shkoni në shtrat.

Zëvendësoni kondicionerin me një përzierje kamomili dhe limoni

Për mirë apo për keq, ne gratë kemi shumë kërkesa për flokët tanë.

Kështu, parukierët ndërkombëtarë sugjerojnë më shumë alternativa bio për lëkurën e kokës, në mënyrë që të mos mbushet dhe ngarkohet kimikisht!

Pra bëni një përzierje të pak kamomili të zier dhe pak limon dhe aplikojeni pas shampos, në vend të kondicionerit.

Më besoni, do t’i shihni flokët tuaj të bëhen më të butë dhe më të shndritshëm !

Vendosni patate të papërpunuara në sy për ënjtje

Mos pyet!

E para patatja bën mrekulli kur sytë tanë janë fryrë nga lodhja ose Clubbing ! Cfare mendove?

A ndihmojnë vetëm feta kastraveci , siç thamë ditën tjetër?

Miratoi teknikën e konturimit

Unë e kuptoj që teknika e vjetër për prerjet nga vitet e nënave tona, ku keni thithur faqet tuaja për të gjetur eshtrat dhe për të aplikuar skuqjen ose terrakotën, është e vjetëruar!

Prandaj, nëse e kuptoj, e kuptoni edhe ju!

Prandaj përpiquni të adoptoni teknikën e konturimit ku përmes “prerjeve” krijohet thellësia në fytyrë pasi ajo, si me magji, merr dimensione !

Nëse nuk dini saktësisht se si të arrini konturimin e duhur, më gjeni në Instagram dhe shihni historitë që ngarkoj gjatë fundjavave që kam kohë dhe flas me ju ndërsa përgatitem për shëtitje! /abcnews.al