VIDEO/ E keni ditur gabim, eksperti tregon mënyrën e saktë se si të përdorni llakun e flokëve

schedule20:15 - 14 Korrik, 2022

schedule 20:15 - 14 Korrik, 2022

Shumica e njerëzve përdorin llak për flokët për t’i mbajtur ato nën kontroll. Por, mesa duket se të gjithë kemi bërë të njëjtin gabim kur e përdorim këtë produkt. Një parukier ndau një video në TikTok, ku shpjegon se cila është mënyra më e mirë për të aplikuar llakun e flokëve.

Stilisti me bazë në Nju Jork, Matt, demonstroi teknikën popullore ndërsa shtoi se nuk duhet të aplikoni llakun direkt në flokë pasi do të ulë volumin e tyre. Në vend të kësaj, Matt theksoi që ta spërkasni llakun në duar dhe më pas ta kaloni dorën butësisht nëpër flokët tuaj.

@mattloveshair summertime flyaway hairs can be OUT OF CONTROL i love using #hairspray to tame them, but ya gotta be very particular with it #hairhacks #frizzyhair ♬ original sound – seren 🫶