3 ngjyrat që do të “pikturojnë” stilin e vjeshtës

schedule12:05 - 16 Shtator, 2021

schedule 12:05 - 16 Shtator, 2021

Ngjyrat e ndritshme kanë ardhur me sezonin e ri Vjeshtë/ Dimër 2021. Portokallia, e verdha dhe roza dominuan pasarelat e gjigandëve të modës Versace, Prada dhe Gucci. E verdha ishte protagonistja më e madhe në Moschino.

Shtëpia franceze e modës Chanel përdori ngjyrën e kuqe / portokalli si një simbol të inovacionit, veçanërisht në koleksionin Vjeshtë / Dimër 2021. Ndërsa stilisti Raf Simons përdori ngjyrën rozë për pamjet urbane, me xhaketat dhe pantallonat.