28 -vjetori i PS-së, si ka ndryshuar partia e parë në Shqipëri

schedule15:50 - 12 Qershor, 2019

schedule 15:50 - 12 Qershor, 2019

Partia Socialiste feston sot 28-vjetorin e krijimit të saj. Që nga 12 Qershori i vitit 1991, kjo forcë politike ka pësuar ndryshime jo vetëm me emrin dhe drejtuesin e saj por edhe me mënyrën e organizimit, rregullat dhe siglën./ABC News Albania 24/7