251 ndeshje radhazi në fushë, merr fund seria e paraqitjeve në fushë e Williams

schedule19:43 - 29 Janar, 2023

schedule 19:43 - 29 Janar, 2023

Më 20 Prill 2016, Ignacy Williams luajti në ndeshjen e ligës së Athletic Bilbao kundër Atletico Madridit dhe që atëherë nuk ka humbur asnjë ndeshje të La Ligës.

Sulmuesi 28-vjeçar ka bërë 251 paraqitje radhazi për ligën spanjolle, duke shënuar 38/38 nga sezoni 2016/17 deri në sezonin 2021/22, megjithatë në ndeshjen e sotme kundër Celta Vigo lojtari nuk u shfaq në fushë si pasojë e një dëmtimi.

Para Williams, rekordi mbahej nga Juan Antonio Larraniaga, i cili kishte 202 ndeshje në sezonet 1986/87 dhe 1991/92./G.D abcnews.al/