Arsenali triumfon ndaj Wolves dhe “blindon” kreun

schedule22:44 - 12 Nëntor, 2022

schedule 22:44 - 12 Nëntor, 2022

Arsenali ka mposhtur 0-2 Wolves.

Dy golat e Martin Odegaardit (55’ 75’) në pjesën e dytë ia dhanë fitoren mjaft të vlefshme trajnerit Mikel Arteta.

E vetmja gjë negative sot për Arsenalin ishte Granit Xhaka. Ai u detyrua të largohej nga fusha në minutën e 15-të për shkak të një shqetësimi që e ndjeu.

Fitorja e shkëput plus pesë pikë Arsenalin në vendin e parë. Kanë 37 pikë, ndërsa City i vendit së dytë ka 32 pikë. SHIKO GOLIN 1 SHIKO GOLIN E 2