“14 ditë pa futboll”, tifozi në Skoci i habit të gjithë me këtë veprim

schedule14:41 - 28 Mars, 2020

schedule 14:41 - 28 Mars, 2020

Mënyra nga më të ndryshmet për të tërhequr vëmendjen. Në rrjetet sociale shikon video nga më të ndryshme, teksa ka njerëz që shfaqen duke kërcyer, të tjerë që këndojnë, ndonjë që i bën rreng të dashurës apo ndonjë familjari.

Në Skoci një djalosh 20-vjeccar i ka habitur të gjithë. Jamie Towers ka fituar kampionatin në Football Manager, me skuadrën e tij të zemrës, Hamilton. I riu nuk mund ta kalonte një ngjarje të tillë pa e festuar.

Ai ka ndezur një tymuese të kuqe dhe e ka nxjerrë në dritare, ndërkohë që fotot i ka postuar edhe në llogarinë e tij në “Twitter”: “Dita e 14-t pa futboll. Sapo fitova kampionatin në Footballa Manager”. /abcnews.al