11 mijë km me biçikletë për të takuar dashurinë e jetës

schedule22:51 - 2 Shkurt, 2018

schedule 22:51 - 2 Shkurt, 2018

Historia e jashtëzakonshme e dashurisë së një burri bëri, që ai të përshkonte rreth 11 mijë kilometra me biçikletë, për t’u ribashkuar me të shoqen ka arritur të fitojë një çmim libri.

Pradyumna Kumar Mahanandia kaloi tetë shtete për pesë muaj në 1975, që të takonte rode Charlotte Von Schedvin sërish.

Ata të dy ishin takuar në Indi pasi Charlotte kishte udhëtuar nga Londra.

Mahanandia kaloi Afganistanin, Iranin, Turqinë, Bullgarinë, Jugosllavinë, Gjermaninë, Austrinë dhe Danimarën për të parë gruan, e cila ishte kthyer në shtëpi në Gothenburg të Suedisë.

Historia e çiftit arriti të fitonte një çmim libri, por ata shfaqen të gëzuar nëse një ditë do të ketë edhe një film rreth historisë së tyre të dashurisë./abcnews.al