“1 kile kos, mjalt dhe shegë”: Kujtim Gjuzi zbulon “kurën” ndaj koronavirusit

schedule16:06 - 7 Prill, 2020

schedule 16:06 - 7 Prill, 2020

Nëpër portale disa ditë më parë është përgapur lajmi se deputeti konservator Kujtim Gjuzi ishte i infektuar me koronavirus .

Deputeti përme reagimit ë tij në emisionet televizive ka përgënjeshtruar lajmin, që shfaqej përmes një postimi në Facebook, që mbante emrin e deputetit ku shkruhej se: “  Duke qenë se kam miqësi pellazgjjke me Alimadhin (deputeti i infektuar), kisha filluar të kem shenja të këtij virusi famëkeq. Sot pas marrjes te rezultati doli se jam pozitiv me covid-19”.

Ndërkohë përmes një video të publikuar në profilin e tij Gjuzi nuk ka reaguar vetëm për lajmin që ai e konsideron të pavërtetë por ka dhënë dhe disa këshilla për shqiptarët se si ta kalojnë koronavirusin.

Deputeti shkruan se për ta kaluar një gjendje të tillë shprehet se përdor arra, kos, mjaltë, çokollatë, shegë dhe domate.

PERSERI LAJME RRENA KUNDER DEPUTETIT Kujtim GJUZI Perbuzje me neveri per Face NEWS….NJE PORTAL ME FOTON TIME VEC POSTON MASHTRIME TE TIPIT SHPIF SHPIF SE DICKA MBETET MIKE DHE MIQ BENI BLLOK NESE JU HASNI APO E SHIKONI NJE FAQE TJETER ME FOTON TIME QE SHKRUAN PISLLEQE SEKSISTE LUTEM BANI BLLOK "ZIHEN FEMRAT PER MUA" ?????!!! KY ASHT NJE MASHTRIM ASHTU SI LAJMI I 7 DITEVE ME PARE SE ISHA ME KORONA VIJOJNE DHE JANE NJE MASHTRIM FUND E KRYE.RILINDASIT DUAN TE DEMTOJNE IMAZHIN TIM KETE E BEJNE USTALLARET GAZETARUCE ISH SPIUNE TE SIGURIMIT FAMEKEQ TE DIKTATURES JU NJOH ME GJENDJEN TIME TE MREKULLUESHME SHENDETSORE MIKE DHE JU MIQ CDO DITE JAM NE ZYRE NGA KU NIS PUNEN NE NDIHME TE KOMUNITETEVE NE EMERGJENCE USHQIMORE APO SHENDETSORE GJATE KESAJ PERIUDHE KALIMTARE TE GRIPIT STINOR ME EMRIN COVID 19 DUKE IU VENE NE DISPOZICION TELEFONIN TIM 068 20 34 007 TELEFONO PA HEZITIM JU EGJYPTIANE, ROME Etj DO TU GJENDEMI PRANE BASHKE ME STAFIN TIM VULLNETAR SOCIAL KONSERVATORDeputet Kujtim GJUZI dv

Gepostet von Kujtim Gjuzi am Montag, 6. April 2020

Postimi i plotë:

Perseri lajme rrena kunder deputetit kujtim gjuzi perbuzje me neveri per face neës….

Nje portal me foton time vec poston mashtrime te tipit shpif shpif se dicka mbetet

Mike dhe miq beni bllok nese ju hasni apo e shikoni nje faqe tjeter me foton time qe shkruan pislleqe seksiste lutem bani bllok

“Zihen femrat per mua” ?????!!!

Ky asht nje mashtrim ashtu si lajmi i 7 diteve me pare se isha me korona vijojne dhe jane nje mashtrim fund e krye.

Rilindasit duan te demtojne imazhin tim kete e bejne ustallaret gazetaruce ish spiune te sigurimit famekeq te diktatures

Ju njoh me gjendjen time te mrekullueshme shendetsore mike dhe ju miq cdo dite jam ne zyre nga ku nis punen ne ndihme te komuniteteve ne emergjence ushqimore apo shendetsore gjate kesaj periudhe kalimtare te gripit stinor me emrin covid 19 duke iu vene ne dispozicion telefonin tim 068 20 34 007 telefono pa hezitim ju egjyptiane, rome etj do tu gjendemi prane bashke me stafin tim vullnetar social konservator

Mesazhi i Gjuzit në video:

Kush mashtron dhe thotë që Kujtim Gjuzi është me koronavirus do përballet me drejtësinë kur ajo të funksionojë. Unë dhuroj gjak nuk kam bërë kurrë një injeksion jo më të më zëjë koronavirusi. Unë mbrohem me: në mëngjes 1 kg kos me mjaltë, cokollatë me arra dhe lajthi që mbron gjithë organizmin, në drekë përdor gjysëm kg domate, po ashtu pasdite përdor shegë, djath, meqënëse jam shëndoshur pak po përdor djathin e dhisë Konsultohem me këshilltarin tim androlog dhe obstetër Fadil Mustafa, kam edhe psikologë që rrinë pranë stafit të Partisë Konservatore. Ne do jemi në cdo skaj për të ndihmuar qytetarët kudo që janë./abcnews.al