Zëvendësuesi i Suarez, Messi ka një kërkesë për drejtuesit

11:57 | 15/01/202011:570

Barcelona konfirmoi mungesën e sulmuesit të saj, Luis Suarez, të paktën deri në muajin maj për shkak të një dëmtimi në gju. Katalanasit janë hedhur menjëherë në merkato për të gjetur zëvendësuesin e tij për pjesën e mbetur të sezonit.

Në media flitet se Barça është shumë pranë firmës me Carlos Vela, i cili do ta zëvendësonte uruguaianin për pjesën e mbetur të sezonit. Meksikani aktualisht është pjesë e LA Galaxy në MLS dhe mund të vijë në Spanjë në formë huazimi.

Kapiteni i Barcelonës, Leo Messi, i ka kërkuar drejtuesve një emër për sulmin. Argjentinasi kërkon që blaugranat të afrojnë në skuadër patriotin e tij, Sergio Aguero. Një operacion shumë i vështirë për Barcelonën, pasi 31-vjeçari konsiderohet si një nga lojtarët më të rëndësishëm të Manchester Cityt. Megjithatë mediat në Spanjë raportojnë se katalanasit mund ta provojnë diçka të tillë në merkaton e verës. /abcnews.al

Leo Messi dhe Sergio Aguero duke festuar një gol me kombëtaren argjentinase

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono