Vuçiç, Zaev dhe Gjukanoviç në Durrës, Rama i njeh liderët me dëmet e tërmetit

10:04 | 21/12/201910:040

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç,  kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe presidenti i Malizt të Zi Milo Djukanovic prej dites së djeshme ndodhen në Shqipëri në kuadër të konferencës së ‘Mini-Shengenit’ Ballkanik.

Ndërsa mëngjesin e sotëm tre liderët e Ballkanik dhe kryeministri Edi Rama kanë vizituar Durrësin. Kreu i qeverisë i ka njohur liderët e Ballkanit me dëmet e shkaktuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Ndërkohë, në orën 10.00, do të zhvillohet “Sesioni i liderëve”.  Në orën 12.00 do të vijohet me Seancën Plenare me pjesëmarrjen e delegacioneve. Ndërsa në orën 13.15, të ditës së shtunë, aktivitetet do të përmbyllen me konferencën e përbashkët për shtyp, e cila do të zhvillohet në të njëjtin vend, në hotel Rogner, Tiranë.

Po ashtu pritet që protesta kundër Vuçiç në Tiranë të vijojë edhe ditën e sotme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono