Vrasja e Oliver Ivanoviç, hijet që përndjekin të ardhmen e Kosovës

15:41 | 20/01/201815:410

Ka shkaktuar jo pak tensione vrasja e liderit te serbëvenë Mitrovicën e Veriut Oliver Ivanoviç. Vrasja e tij e konsideruar si një akt terrorist nga Beogradi ndodhi në momentin që pritej të niste sërish dialogu mes Kosovës dhe Serbisë i ndërprerë prej nëj viti e që tashmë është bllokuar sërish, por pasojat e vrasjes të atij që njihej si “njeriu i urës” duket se nuk do të ndalojnë këtu./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono