Tragjedia e antikitetit “Medea” vjen në skenë nga regjisori grek Dimitris Mylonas

16:05 | 01/02/201816:050

Tragjedia e lashtë greke “Medea” vjen këtë fundjavë në skenën e teatrit eksperimental me regji të grekut Dimitris Mylonas. Medea jetësohet nga aktorja Luiza Xhuvani, e cila thotë se ka shfrytëzuar gjithë potencialin artistik dhe ndjesitë jetësore për këtë personazh./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono