Trafik i “çmendur” në aksin Thumanë-Fushë Krujë

22:00 | 09/08/201922:000

Aksi i rrugës nacionale nga Thumana deri në Fushë Krujë është përfshirë në trafik të rënduar gjatë ditës së sotme, ndërkohë që në mbrëmje situata është paraqitur edhe më kritike. Thuajse aksi është tërësisht i bllokuar.

Vargu i automjeteve ka kaluar dhe ne superstrade, madje janë regjistruar dhe aksidente, fatmirësisht pa pasoja, si ky që shihet pranë rrethrrotullimit në Thumanë.

Efektivet e Policisë Rrugore janë të instaluar në disa pjesë të aksit me problematik, me qëllim normalizimin e trafikut, por zhbllokimi i rrugës është e pamundur nga fluksi i madh i lëvizjeve të automjeteve. Mjetet e tonazhit të lartë pas orës 15:00 nuk kanë të drejte qarkullimi, por situata duket se është e njëjte.

Prej afro një muaji situata në këtë aks rrugor është kthyer në makth për drejtuesit e automjeteve. E njëjta situatë pritet të vijojë deri në fundin e këtij muaj, që përkon me ardhjen e emigrantëve dhe fluksin e pushuesve nga vendet fqinje./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono