Thyhet brava e bashkisë së Kavajës, hyn kryetari i ri dhe largohen protestuesit

13:02 | 30/07/201913:020

Ashtu si në rastin e Devollit  pas mbylljes së orarit zyrtar të punës kryetari i ri i Bashkisë së Kavajës ka hyrë forcërisht në godinë me ndihmën e policisë. Ndërsa ish-kryetari Isa Sakja është larguar se bashku me protestuesit në orën 16:00, pasi bllokuan bashkinë përgjatë 8 orëve.

Kryetari i ri i Bashkisë së Kavajës Redjan Krali  priti orën 16:00 që të largohej ish kryetari Isa Sakja dhe më pas i është drejtuar institucionit.

Bashkë me të ishin simpatizantët të cilët hodhën edhe fishekzjarre.

Godina ishte kyçur nga punonjësit e bashkisë, por me ndihmën e policisë është thyer brava e derës hyrëse të ndërtesës.

Kryebashkiaku arriti të hynte në zyrë. Ligji ka vepruar dhe bashkia u përket tani fituesve tha Krali.

Pas përfundimit të orarit zyrtar të punës ish-kryetari Sakja është larguar se bashku me protestuesit duke mbyllur dyert, të cilët nuk u lejuan të hapeshin përgjatë 8 orëve. Në këto kushte kryetari i ri i Bashkisë së Kavajës Redjan Krali bëri betimin e tij në ambjentet e Prefekturës i shoqëruar nga deputete të PS dhe Prefektja e Tiranës.

/ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono