Sulm i frikshëm, Kukësi përmbys Tiranën dhe konfirmohet forcë e dytë

18:17 | 07/12/201918:170

Kukësi ka përmbysur disavantazhin 1-0 të pjesës së parë dhe ka fituar 1-3 përballë Tiranës. Shkurtaj me penallti, Gavazaj dhe një supergol i Abazaj vendosën rezultatin final të sfidës dhe i dhanë tre pikët Kukësit, që ngjitet në vendin e dytë në kuotën e 24 pikëve, një pikë më pak se Partizani kryesues.

Ndeshja nisi shumë mirë për Tiranën, që gjeti golin që në minutën e nëntë me anë të Hasanit. Megjithatë, pjesa e dytë ishte shumë e dobët për bardheblutë, të cilët u ndëshkuan tre herë. Shkurtaj shënoi me penallti, duke mposhtur portierin Xhika me panenka.

Festa e Gavazaj te goli i dytë i Kukësit (75′)

Më pas, Gavazaj kaloi në avantazh Kukësin për herë të parë në këtë sfidë. Abazaj shënon nga një goditje dënimi, duke mposhtur për herë të tretë portierin Xhika. Një ndeshje shumë e mirë e verilindorëve, që konfirmojnë dhe njëherë tjetër se kanë sulmin më të mirë në Superiore./abncews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono