PSG përgatit ofertën e parefuzueshme, zgjedh trajnerin e së ardhmes

13:13 | 19/01/202013:130

PSG po tenton prej vitesh të fitojë Champions League, një trofe që nuk e ka fituar kurrë në histori. Në Francë vetëm Marseille ia ka dalë të shpallet kampion në kompeticionin më të mirë për klube (1993) dhe klubi kryeqytetas nuk e duron dot këtë fakt.

Miliona të shumta janë hedhur, por PSG nuk po ia del të mbërrijë as në finale. Thomas Tuchel është trajner i ekipit prej vitit 2018, por nuk ka arritur t’i bindë drejtuesit. Ëndrra e madhe quhet Pep Guardiola dhe mediet angleze raportojnë se PSG po përgatit një ofertë të parefuzueshme për spanjollin e njohur.

Në kryeqytetin francez janë të bindur që trajneri i Cityt është i duhuri dhe do të bëjnë maksimumin për të siguruar shërbimet e tij për sezonin e ardhshëm. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono