Prençi në Shkodër: Të shpallet emergjenca, të nisë hetimi për rrugën

19:34 | 20/03/201819:340

Drejtor i Emergjencave Civile Shemsi Premçi ka kërkuar që të shpallet  emergjencë e pjesshme civile në Shkodër, pasi situata e përmbytjeve është rënduar. Si shkak Premçi ka identifikuar punimet pa standard të rrugës së Velipojës, një investim i qeverisë, për të cilin ai kërkoi hetim nga Prokuroria.

Kreu i Shtabit të Emergjencave Civile Shemsi Premci kërkon shpalljen e gjendjes së emergjencës së pjesshme civile në Shkodër. Pas kërkesave të përsëritura nga Bashkia, duket se edhe z.Premçi ka arritur në këtë konkluzion, pasi sipas tij situata në Anën e Malit dhe në Dajç është përkeqësuar.

Qëndrimin e dha në mbledhjen e shtabit të emergjencave. Pas monitorimit të situatës në terren, Shemsi Premci identifikon si përgjegjës për zgjerimin e hartës së përmbytjeve në Shkodër investimin që po kryhet tek rruga e Velipojës. Ai kërkoi hetim nga Prokuroria për punimet e kësaj rruge.

Segmenti Shkodër-Velipojë është një investim i qeverisë që po kryhet nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit. Kostoja e rrugës prej 47 km është 20 milionë euro. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono