13:21 | 30/03/201913:210

Pas gjashtë javësh protesta të opozitës, duket sikur rolet janë ndryshuar për Edi Ramën e Lulzim Bashën. Kryeministri ka kaluar në ofensivë, me përpjekje të dukshme për të kompleksuar opozitën. Publikisht palët duken në qëndrime të kundërta, e megjithatë tensioni politik nuk është ai i para 6 javëve. Këtë dinamikë të javës politike që lamë pas na sjell Mimoza Kociu me Politika në ABC News./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono