Miqësoret/ Skënderbeu befasohet, triumfojnë Laçi e Teuta

16:12 | 08/01/202016:120

Janë mbyllur tre takimet miqësore të cilat skuadrat e Superiores i luajtën sot. Skënderbeu zbriti në fushën e blertë përballë Egnatias, një sfidë që mendohej se “Ujqërit e Dëborës” do ta fitonin. Megjithatë, ishte skuadra e Kategorisë së Parë ajo që triumfoi 0-1, falë golit të Gjonit në minutën e 40-të.

Daja aktivizoi disa nga titullarët e skuadrës për këtë sfidë, si dhe iu dha mundësinë disa të rinjve për të treguar vlerat e tyre. Laçi ka triumfuar përballë Apolonisë me rezultatin 1-2. Kurbinasit e drejtuar nga Armando Cungu e vlerësuan në maksimum këtë takim dhe falë golave të Nwabueze dhe Xhixhës, gjetën fitoren. Golin e vetëm për Apoloninë e shënoi kapiteni Hysenshahaj.

Teuta bëri një ndeshje miqësore përballë futbollistëve të skuadrës U-19. Trajneri Martini provoi disa futbollistë në këtë sfidë, si dhe disa nga titullarët ngrohën muskujt. Teuta fitoi 1-0 përballë djemve të U-19, falë golit të Lorenco Vilës në fundin e pjesës së parë./abcnews.al

Miqësore, 8 janar 2020

SKËNDERBEU – EGNATIA  0-1
Gjoni 40′

Skënderbeu: Dajsinani, Meksi, Dita, Pollozhani, Vangjeli, Elezi, Taipi, Essien, Bregu, Gripshi, Mensah. Trajner: Ilir Daja

Egnatia: Hasanbelli, Dimo, Ramazani, Bejko, Allmuça, Bilali, Brahimaj, Ikonomi, Gjoka, Da Costa, Mustafaj. Trajner: Artan Bano

Skënderbeu – Egnatia

APOLONIA – LAÇI   1-2
T. Hysenshahaj / Nwabueze, Xhixha

Laçi: Stajija, Trokthi, Ignjatovic, Gjoni, Ceka, Shehu, Deliu, Prengaj, Teco, Turkaj, Nwabueze. Trajner: Armando Cungu

Apolonia – Laçi

TEUTA – TEUTA U-19  1-0
L. Vila 44′

Teuta – Teuta U19

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono