Manaj: Vij te klubi më i madh në botë, dua të shënoj sa më shumë gola

22:31 | 20/01/202022:310

Sulmuesi i kombëtares, Rey Manaj, kompletoi sot transferimin e tij te Barcelona. Pasi nënshkroi kontratën me gjigantët katalanas, 22 vjeçari foli për faqen zyrtare të klubit, ku u shpreh: “Kjo është një nga ditët më të rëndësishme të jetës sime.

Vij te një klub i madh, për të cilin mendoj se është më i madhi në historinë e futbollit. Mezi po pres që të luaj me ekipin e ri. Kur Barcelona më bëri ofertë, nuk pranova të merrja në shqyrtim asnjë propozim tjetër dhe e vetmja gjë që dëshiroja, ishte të mbërrija sa më shpejt këtu. Tani jam shumë i lumtur.

Dua që ta ndihmoj sa më shumë skuadrën time të re. Një sulmues duhet të shënojë dhe uroj që këtë gjë, ta bëj këtu. I kam vendosur vetes disa synime personale, por mbi të gjitha dëshiroj që skuadra të ngjitet në kategorinë e dytë. Barcelona është klubi më me rëndësi në botë”, përfundoi Manaj./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono