Hapet “rubineti”, miliona nga Bashkia për Vllazninë

08:22 | 10/10/201908:220

Vllaznia e ka nisur mirë kampionatin, por problemet në aspektin financiar vijojnë të mbeten të njëjta. Procedura të shumta, burokraci dhe normalisht do të ketë vonesa në pagesa. Ata që e kanë pësuar më rëndë janë punonjësit e akademisë dhe ata të stadiumit. Gjithsesi duket se po merr zgjidhje edhe halli i tyre.

Një ditë më parë është mbledhur Këshilli Bashkiak dhe ka votuar për një fond që do të shkojë për klubin e Vllaznia. 200 milionë lekë të akorduara për kuqeblutë, që marrin frymë për momentin. Shpresohet që Prefektura të mos bëhet pengesë, siç ndodhi disa kohë më parë.

I pranishëm në mbledhjen e Këshillit Bashkiak ka qenë edhe administratori Suad Lici, i cili pritet të jetë përpara këshilltarëve sërish për të dhënë sqarime për çështje të ndryshme. Momentalisht po mendohet për zgjidhjen e problemeve me pagesat dhe me ecurinë e Vllaznisë në fushë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono