Guardiola: Atalanta si askush tjetër, ja si e mposhtëm

11:06 | 23/10/201911:060

Manchester City vuajti gjysmë ore në ndeshjen kundër Atalantës. Goli i Malinkovskyt befasoi të pranishmit në “Etihad Stadium”, por Aguero përmbysi rezultatin brenda katër minutash.

Kampionët e Anglisë nuk u përmbajtën dhe shënuan edhe tre gola të tjerë deri në fund me anë të Rahem Sterling. Përfundimisht 5-1 për ekipin e Guardiolës, i cili tregon sekretin e këtij triumfi të thellë.

“Arritëm një rezultat të shkëlqyer kundër një Atalante shumë të mirë. Ata të çojnë në limite, diçka që nuk e bën çdo skuadër. E bëmë diferencën në sulm dhe ia dolëm të fitonim”, komenton trajneri spanjoll pas fitores me “manita”.

Manchester City kryeson grupin C me 9 pikë të plota, ndjekur nga Shakhtar Donetsk dhe Dinamo Zagreb me nga katër pikë. Në fund renditet ekipi italian me zero pikë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono