Eriksen mes dy “zjarresh”, në garë futet dhe Bayern

17:01 | 14/10/201917:010

Christian Eriksen është lojtari që do të jetë në qendër të vëmendjes në merkaton e janarit. Mesfushori danez është në vitin e fundit të kontratës me Tottenham Hotspur dhe në janar, ka mundësinë të nënshkruajë me cilëndo skuadër që preferon, për t’iu bashkuar me parametra zero në verë.

Fantazisti lidhej ngushtë me një kalim te Real Madrid gjatë verës, por kjo marrëveshje nuk u konkretizua. Përveç “Los Blancos”, janë dhe dy skuadra të tjera në garë për numrin 23 të “Gjelave” londinezë.

Bëhet fjalë për Manchester United dhe Bayern Munchen. “Djajtë e Kuq” e duan me doemos Eriksen në skuadër, pasi i druhen një largimi të Paul Pogba drejt Realit të Madridit. Gjithashtu, edhe bavarezët janë të interesuar për firmën e Eriksen, i cili tundohet të provojë një aventurë të re jashtë Premier League../abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono