Duro e Birçe zgjedhin titullarët, arbitri është debutues

13:22 | 03/11/201913:220

Kukësi e Flamurtari janë gati. Përballja mes tyre nis prej orës 14:00, ndërkohë që trajnerët Shpëtim Duro dhe Luan Birçe kanë vendosur për formacionet. Verilindorët nuk kanë të gatshëm lojtarë si Limaj, Shkurtaj e Obanor, por rruga e tyre e vetme është të fitojnë dhe të afrohen me kreun.

Trajneri Duro ka vendosur që Lulaj, Ethemi dhe Daku të jenë ata që do të plotësojnë “gropat” e lëna nga lojtarët e dëmtuar dhe të pezulluar. Nga ana tjetër Flamurtari ka ndryshuar mbrojtjen. Mungon Sarris, por kthehet Gocaj. Në krahun e majtë luan Muçollari, ndërsa pjesa tjetër e formacionit është e njëjtë si në takimin kundër Skënderbeut. Bie në sy arbitri i ndeshjes, Roxhers Muska, i cili debuton në Superiore.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 11
E diel, më 3 nëntor 2019, ora 14:00
Kukësi-Flamurtari

Kukësi: Xhika, Maliki, Teqja, Lulaj, Kitanovski, Musolli, Rroca, Ethemi, Gavazaj, Abazaj, Daku. Trajner: Shpëtim Duro
Flamurtari: Moçka, Gocaj, Zeqaj, Pjeshka, Muçollari, Hoxhaj, K. Nebihu, Rrapaj, Ribaj, Sukaj, Vatnikaj. Trajner: Luan Birçe

Gjyqtarë: Roxhers Muska, Denis Rexha, Ergin Doda, Kreshnik Bajramaj

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono