Drejtori i DASH për Europën, Kostelancik takon Ruçin: Sa më parë reforma zgjedhore

14:11 | 04/09/201914:110

Drejtori për Europën Qendrore e Jugore në Departamentin e Shtetit David Kostelancik, shprehu sot në Tiranë mbështetjen e SHBA për reformën në drejtësi dhe integrimin europian të vendit tonë. Gjatë takimit me kreun e parlamentit Gramoz Ruçi, zyrtari i lartë amerikan theksoi se Institucionet e reja të sistemit do t’u shërbejnë qytetarëve sot e në të ardhmen.

Sipas njoftimit të shpërndarë nga zyra e shtypit të kuvendit, Ruçi dhe Kostelancik ndanë te njejtin qendrim se qeveria dhe opozita duhet të punojnë bashkë për shëndetin e demokracisë në Shqipëri  dhe prestigjin e vendit tonë në OSBE, NATO dhe organizatat e tjera ndërkombëtare.

Kostelancik vuri në dukje nevojën për kryerjen e reformës zgjedhore dhe  rekomandoi se është përgjegjësi e qeverisë që dora e shtrirë  për opozitën të mundësojë tërheqjen e saj në realizimin e kësaj reforme. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono