Dita e 16 e protestës së studentëve

11:16 | 19/12/201811:160

Protesta e studentëve të Universiteteve ka hyrë në ditën e 16 të saj. Këtë të mërkurë pikëtakimi ka qenë para korpusit të Universitetit të Tiranës. Studentët kanë qenë më të paktë në numër dhe e argumentojnë me nisjen e sezonit të pushimeve. Por auditorët vazhdojnë të mbeten bosh, në pritje që kërkesat e tyre të plotësohen. Ndërkohë sot studentët janë ndarë në dy grupe: një pjesë po proteston tek korpusi, e një tjetër para Kryeministrisë si ditët e kaluara. Studentët bëjnë të ditur se protesta e tyre do vijojë deri të premten. Por ndërprerja do jetë vetëm për ditët e pushimeve e ata do i rikthehen protestave në Janar./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono