Basha i përgjigjet Ramës: Opozita do vijë në pushtet me votë

12:28 | 08/10/201812:280

Pas këtyre deklaratave të kryeministrit, ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike. Lulzim Basha i konsideron “marrëzi e gënjeshtra”, deklaratat e Ramës, se i ka kërkuar pushtetin në tavolinë. Sipas Bashës, opozita do vijë në pushtet me zgjedhje, ndërsa Rama po tenton të largojë vëmendjen nga lidhjet me krimin.

Pyetje: “Zoti Basha, Rama ka deklaruar se keni kërkuar pushtet në tavolinë, njëherë ju, njëherë ai. Çfarë ka të vërtetë në këtë deklaratë të tij”?

Lulzim Basha: “Marrëzi dhe gënjeshtra për të mbuluar panikun që e ka mbërthyer nga ajo që di çdo shqiptar që Edi Rama mbahet në pushtet vetëm përmes bashkëqeverisjes së tij me krimin, përmes presionit të qytetarëve dhe të opozitës dhe të faktorit ndërkombëtar. Themelet e kësaj bashkëqeverisje me krimin po tronditen. Kurrë nuk kam kërkuar dhe kurrë nuk do kërkoj pushtet në tavolinë, pushtet me dhunë. Partia Demokratike dhe koalicioni ynë do vijë në pushtet me votë të lirë, tha Basha.”/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono