Balla i përgjigjet Bashës: Dorëzo në Prokurori bashkëpunëtorin X

12:34 | 17/05/201812:340

17 Majin e një viti më parë, Edi Rama dhe Lulzim Basha shtrënguan duart.

Marrëveshjen e Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike e risjell në vëmendje kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla.

Arsyeja e vërtetë është për t’i rikujtuar demokratëve se një vit më parë drejtuan për 5 muaj ministrinë e Brendshme.

Taulant Balla: “E nëse gjithë këto fjalë, ankesa që Lulzim Basha thotë, si ka mundësi që Dritan Demiraj nuk e bëri nëse do të ekzistonte vallë ndonjëherë ndonjë urdhërarresti për Agron Xhafajn”.

Shqetësimit që Lulzim Basha artikuloi për bashkëpunëtorin X në audiopërgjimin e publikuar prej demokratëve, Taulant Balla i thotë se ka një zgjidhje për të.

Taulant Balla: “Merre dhe çoje dhe atë në prokurori. Prej ditës kur në këtë çështje ka hyrë prokuroria asnjë prej nesh nuk duhet të flasë më për këtë çështje”.

Kreu i grupit parlamentar socialist i bën thirrje Partisë Demokratike të heqë dorë nga transmetimet në rrjetet sociale për dy arsye.

E para është që javën e ardhshme të miratojnë bashkarisht rezolutën  për miratimin e një qëndrimi të përbashkët në qasjen ndaj rekomandimit dhe rrugës drejt Bashkimit Evropian. Arsyeja e dytë është personi që mbante celularin në duar gjatë kohës që Kryetari demokrat fliste vetëm për publikun në rrjetet sociale.

Taulant Balla: “E ftoj opozitën që javën e ardhshme të heqë dorën nga transmetimet në Facebook. Ajo që është më e turpshme është që ai person që mbante kamerat është i njëjti person që fshiu serverat e 21 Janarit”.

Sa i përket deklaratave për Fatmir Xhafën kanë vetëm një qëllim për Taulant Ballën, të bëjnë pis imazhin e ministrit që meriton të falenderohet për punën e deritanishme.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono