Zyrtarët amerikanë: Rusia mund të përdorë armë kimike në Ukrainë

schedule10:06 - 24 Nëntor, 2022

schedule 10:06 - 24 Nëntor, 2022

Presidenti rus Vladimir Putin mund të përdorë armë kimike në Ukrainë nëse trupat e tij vazhdojnë të pësojnë humbje, sipas disa zyrtarëve të administratës së Biden, shkruan skynews.

SHBA ka qenë e prirur të monitorojë nga afër çdo përdorim të mundshëm të armëve kimike në Ukrainë dhe i ka shtyrë aleatët të jenë të përgatitur për ngjarje të tilla.

Sipas zyrtarëve dhe ekspertëve, Rusia mund të përdorë armët kimike për të nisur  sulme masive në Ukrainë.

/abcnews.al