Zyrtare: Shpëtim Duro konfirmohet edhe për sezonin tjetër te Laçi

schedule09:14 - 19 Maj, 2022

schedule 09:14 - 19 Maj, 2022

Laçi, pas nënshkrimit të kontratave të reja me Rudolf Turkajn dhe Mario Dajsinanin, ka bërë një tjetër hap të rëndësishëm për sezonin e ardhshëm.

Drejtuesit e kurbinasve kanë nënshkruar një marrëveshje të re me trajnerin Shpëtim Duro, i cili u rikthye para pak javësh në krye të skuadrës.

Laçi i sezonit të ardhshëm do të nisë pikërisht nga Duro, i cili do të ketë mundësinë të ndërtojë skuadrën dhe të tentojë vitin tjetër, pse jo, titullin kampion.

Sigurisht objektiv është edhe kalimi i sa më shumë tureve në Conference League. Vjet kurbinasit u ndalën në turin e tretë nga gjiganti belg, Anderlecht. / abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KF Laçi (@kflaci.al)