Zyrtare: Muriqi prezantohet nga Mallorca në një mënyrë të veçantë

schedule20:05 - 31 Janar, 2022

schedule 20:05 - 31 Janar, 2022

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi është lojtari më i ri i skuadrës së Mallorca në La Liga.

Vetëm para pak minutash është prezantuar nga skuadra në një mënyrë të veçantë dhe vërtet interesante.

Muqiri u largua nga Lazio pasi nuk kishte hapësirat e dëshiruara te skuadra italiane, ndërsa në Sdpanjë është i huazuar deri në fund të sezonit me Mallorcan që ka të drejtën e blerjes së sulmuesit në merkaton e verës. /f.a/abcnews.al