Zyrtare/ Espanyol shkarkon Morenon, një italian kandidat për të stërvitur Baren

schedule15:00 - 13 Maj, 2022

schedule 15:00 - 13 Maj, 2022

Tashmë gjithçka është zyrtare. Mesfushori i kombëtares shqiptare, Keidi Bare ka ngelur pa trajner, pasi skuadra e Espanyol ka shkarkuar trajnerin, Vincente Moreno.

47-vjeçari është shkarkuar nga drejtimi i skuadrës spanjolle, teksa mori frenat e ekipit në gusht të vitit 2020.

“Klubi vlerëson punën e trajnerit dhe stafit teknik në këto dy vite ku u rikthyem dhe forcuam pozitat në La Liga”, lexohet në komunikatën zyrtare të Espanyolit.

Një nga emrat që pëlqehet shumë nga presidenca është Fabio Cannavaro. “Topi i Artë” i fundit italian (2006) është gati të provojë aventurën e parë si trajner në kontinentin e vjetër, pas eksperiencave në Kinë.

Espanyoli renditet në vend të 13-të në kampionatin spanjoll, kur kanë mbetur dy javë përpara fundit. Ndërkohë, Bare numëron 1 gol dhe 2 asiste në 28 ndeshje sezonale. /f.a/abcnews.al